Alman hava yolu şirketinden fena haber iflas bayrağını çekti

ALMAN hava yolu şirketi dün yaptığı açıklamada bütün uçuşların iptal edildiğini açıkladı ve çalışanlarını bilgilendirildiğini duyurdu.

Açıklamada, tatil paketi bölge müşterilerin tur operatörleri ile temasa geçerek, bilet ayarlaması yapması istenirken, biletlerini ilk elden Germania’dan bölge yolcular için ise yeni bir sefere geçiş imkanı olmadığı ifade edildi.

 Açıklamada görüşlerine yer bahşedilen Germania Havayolları Üstteki Yöneticisi (CEO) Karsten Balke, şirketin kısa vadeli likidite ihtiyacını karşılamak için çabaların eksik kaldığını belirterek, “İflas başvurusundan başka çaremiz kalmadı.” dedi.

YAKIT FİYATLARI YÜKSELDİ
Germania Havayolları, likidite sıkışıklığına sebep olarak da geçen yaz yükselen uçak yakıtı fiyatlarını, uçak bakım ve onarımında gecikmeyi ve avronun dolar karşı bedel kaybını gösterdi.

30 YILDIR HİZMET VERİYORDU
Akdeniz, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’daki tatil merkezlerine uçuş yapan Germania Airlines, 30 yıldır hizmet veriyordu. Yılda 4 milyondan pozitif gezgin taşıyan şirket, Avrupa’da 18 havalimanından uçuşlarını gerçekleştiriyordu. 

ILK İFLAS HABERİ DEĞİL
Almanya’nın ikinci ve Avrupa’nın yedinci büyük hava yolu şirketi Air Berlin de 2008 yılından bu yana yaşadığı idareli sıkıntılara daha pozitif dayanamayarak Ağustos 2017’de iflas ettiğini duyurmuştu. Air Berlin’de yılda 30 milyon yolcu taşıyordu.
 

sizlere kucukaltinfiyatlari.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın