Altın güne yatay seyirde başladı 7 Şubatta gram ve çeyrek ne dek oldu?

Altının gram fiyatı, bugüne yatay başlamasının arkasında 219,3 lira seviyesinde dengelendi.  Dün ons altındaki değer kayıplarına paralel düşüş eğiliminde hareket eden gram altın, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,26 azalışla 219,2 liradan tamamladı. 

Bugüne yatay başlayan altının gram fiyatı, saat 10.05 itibarıyla önceki kapanışın derhal üstünde 219,3 liradan alıcı buluyor. Kapalıçarşı’da çeyrek altın 360 lira, Cumhuriyet altını 1.468 liradan satılıyor.

Küresel piyasalarda bedel şampiyon doların negatif etkisiyle düşüş eğiliminde hareket eden altının ons fiyatı ise şu dakikalarda yüzde 0,17 azalışla 1.304,50 dolardan müşteri buluyor.

AA Finans Analisti İslam Memiş, dolar varlıklarında yaşanan yükselişin, altın fiyatlarının rahat bant aralığına sıkışmasına niçin olduğunu söyledi.

 Memiş, küresel piyasalarda sürekli belirsizliğin dolar varlıklarını olumlu etkilediğini ifade ederek, “ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz artırımlarına devam edip etmeyeceği, ABD ile Çin arasındaki ticaret görüşmelerinin nasıl sonuçlanacağı ve Brexit süreci gibi konular, bu belirsizliği destekliyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Saat 10:27’de gram ve çeyrek altın fiyatları

altin gune yatay seyirde basladi 7 subatta gram ve ceyrek ne dek oldu 5c5be82962841 - Altın güne yatay seyirde başladı 7 Şubatta gram ve çeyrek ne dek oldu?

sizlere kucukaltinfiyatlari.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın