Altın güne yükselişle başladı İşte 5 Şubat gram ve çeyrek altın fiyatları

Bugüne yükselişle başlayan altının gram fiyatı, saat 09.45 itibarıyla önceki kapanışa kadar yüzde 0,14 primle 220,4 liradan müşteri buluyor. Kapalıçarşı’da çeyrek altın 360 lira, Cumhuriyet altını 1.474 liradan satılıyor. 

Asya piyasalarında pozitif bir seyir izleyen altının ons fiyatı  önceki kapanışa göre yüzde 0,16 artışla 1.314,22 dolardan işlem görüyor.

AA Finans Analisti İslam Memiş, altının ons fiyatının geçen hafta Çin’de açıklanan verilerin fena gelmesiyle zorlama aşağı kaldığını belirterek, “Dünyanın maksimum altın tüketen ülkesi olan Çin’e karşı hesaplı tedirginlik başladığını gözlemliyoruz” dedi.

Doların toparlanmasının ons altının düşmesinde etkin olduğunu gösteren Memiş “Altının ons fiyatı, Venezuela, Brexit süreci ve ABD-Çin ticaret görüşmeleri gibi gelişmeler karşında dalgalı seyrini sürdürebilir. Bugün altının ons fiyatının 1.311-1.321 dolar aralığında işlem gerçekleştirmesini bekliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu. 

Milletlerarası piyasalarda altının ons fiyatının zorlama aşağıda kalması ve yurt içinde dolar kurunun yatay seyir izlemesinin altının gram fiyatının rahat bant aralığında kalmasına neden olduğunu açıklayan Memiş, teknik açıdan gram aşağı 219 liranın destek, 222 liranın ise direnç konumunda olduğunu söyledi.

Memiş, bugün Avrupa ve ABD’de hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri ile ABD Başkanı Donald Trump’ın Temsilciler Meclisi’nde yapacağı konuşmanın takip edileceğini söyledi.

Saat 11:57’de altın fiyatları

altin gune yukselisle basladi iste 5 subat gram ve ceyrek altin fiyatlari 5c595d0f0172b - Altın güne yükselişle başladı İşte 5 Şubat gram ve çeyrek altın fiyatları

sizlere kucukaltinfiyatlari.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın