Bakan’dan elektrik dağılım şirketlerine dikkat!

Enerji ve Natürel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yapılan araştırmalar ve ülke genelindeki vatandaşların şikayet ve taleplerini ölçmek için elektrik yayma şirketlerinin üstteki seviye yöneticileri ve yatırımcılarla bakanlıkta bir araya geldi.

Toplantıda, şirketlerin 40 milyonu aşkın aboneye hizmet verdiğini andıran Dönmez, “Bu abonelerin aralıksız elektrik tedariki noktasında şirketlerimiz büyük bir mesuliyet üstlenmiş durumda. Bu kapsamda sektörün, şirketlerin sorunlarını, tüketiciden bize, size intikal eden talep, şikayet ve önerilerin değerlendirilmesi ve alınacak kararların istişareyle alınması için tekrar bir araya geldik.” diye konuştu.

Dönmez’in, elektrik dağılım hizmetlerinin 7 gün 24 saat sürekli bir şekilde devam etmesi gerektiğini vurguladığı buluşma basına kapalı şekilde devam etti. Bakan Dönmez, ülke genelinde vatandaşlardan gelen yoğun şikayetler üzerine 26 Ocak’ta bir bölüştürme şirketine gitgide artarak incelemelerde bulunmuştu.

Ekiplerin 7 gün 24 saat görevinin başında olduğunu vurgulayan Dönmez, “Bizim için kayda değer olan elektriğin, hem doğal gazın aralıksız, nitelikli şekilde vatandaşlara ve tüketicileri iletilmesi, taşınması. Bu son derece kayda değer. koskocoman bir şebeke ağımız var. Bunun birtakım getirdiği zorluklar var fakat bu zorluklar şirket çalışanları için bizler için bir yok.” ifadelerini kullanmıştı.

sizlere kucukaltinfiyatlari.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın