Berat Albayrak : Belediyeler sebze meyve satışına başlayacak

Ocak 2019 enflasyonunu zıplatan sebze fiyatlarıyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Patent Albayrak’tan bugün çok önemli talimat geldi.  İstanbul’da ihracatçılar çalıştayında konuşan Bakan Albayrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu ‘halk müziği sebze’ konusunda haftaya fazla manâlı gelişmeler olacağını duyurdu.

Bakan Albayrak, “Fırsatçılıkla hareket eden birilerine müsade vermeyeceğiz. Belediyeler sebze meyve satışına haftaya başlayacak. Önümüzdeki haftaya görmeye başlayacağız. 82 milyonun cebine el uzatılıyorsa müdahale ederiz” dedi.

Gıda için manâlı adımlar atılacak
Enflasyonla mücadelede yiyecek dışında başarılı olduklarını bildiren Albayrak şu bilgileri verdi:
-“Yıl sonu için 20,3 ile hedeflerimiz altına getirdiğimiz bir rakamla 2019’a ümit verici bir giriş yaptık. Atılan adımlar netice veriyor. Yiyecek fiyatları alanında güçlü adımlar atacağız. Borca Girme seviyesini aşağı sürüklemek için önemli adımlar attık. Türkiye’nin risk primini düşürdük. Faizleri düşürdük bu rakamlarda geçtiğimiz yılın mayıs, haziran ayını yakaladık. Türkiye, dış borçlanmada alternatif pazarlara yöneliyor.

Haftaya belediyeler sebze satacak
-Kış aylarında ihracatçımız sivri biber mi konuşacak? Kimse kusura bakmasın. Gerek ticaret gerek tarım bakanımızla en ağır adımlar atılacak. Hiçbir şey çözümsüz değil. Belediyeler sebze meyve satışına haftaya başlayacak.”

berat albayrak belediyeler sebze meyve satisina baslayacak 5c5c047fb854b - Berat Albayrak : Belediyeler sebze meyve satışına başlayacak

Seracılık paketi geliyor
-”Seracılıkla ilgili yarın bir anons yapacağız. Yarın Ziraat Bankası seracılıkla ilgili bir paket açıklayacak. Antalya’da 50 bin dönümde 2 bin dönüm fırtınadan etkilenmiş birileri kıyameti kopartıyor. Düşük faizli bu dönüşümü ortaya koyacağız. Jeotermal bölgelerde seracılık altyapısı oluşturacak. Kamu olarak da seracılık içinde yer alacağız. Yiyecek enflasyonunu ülke gündeminden çıkaracağız.”

berat albayrak belediyeler sebze meyve satisina baslayacak 5c5c0487e4c0d - Berat Albayrak : Belediyeler sebze meyve satışına başlayacak OCAK’TA REKOR KIRILDI : Pazar ve marketlerde sebze fiyatlarında fahiş artışlar yaşandı. Ocak enflasyonunu da patlatan bu oldu. Biber yüzde 87 fiyat artışıyla herkesi şoke etti. Fiyatı en fazla gelişen ürünlerden biri patlıcan olurken, diğeri de mevsimi olan ıspanaktı. 

berat albayrak belediyeler sebze meyve satisina baslayacak 5c5c04916434f - Berat Albayrak : Belediyeler sebze meyve satışına başlayacak

ucuza sebze ve meyvenin detaylari netlesti insanlar sebze nerede satilacak - Berat Albayrak : Belediyeler sebze meyve satışına başlayacakUcuza sebze ve meyvenin detayları netleşti halk müziği sebze nerede satılacak?

patent albayrak tan eyt meslek bankasi ve irk sebze icin son dakika talimatlar 5c5abf60062cd - Berat Albayrak : Belediyeler sebze meyve satışına başlayacakHalk ekmek gibi ırk sebze geliyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

 

sizlere kucukaltinfiyatlari.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın