Berat Albayrak: Belediyeler sebze meyve satışına haftaya başlayacak

Define ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İstanbul’da ihracatçılar çalıştayında gündeme ilişkin konularda açıklamalarda bulunuyor. Albayrak, ”Fırsatçılıkla hareket eden birilerine müsade vermeyeceğiz. Belediyeler sebze meyve satışına haftaya başlayacak. Önümüzdeki haftaya görmeye başlayacağız. 82 milyonun cebine el uzatılıyorsa müdahale ederiz.” dedi.

İşte Albayrak’ın açıklamalarından satır başları…

– Son 16 yılda Türkiye’de çok önemli bir mutasyon gerçekleşti. Sosyal sektörlerle birlikte çok önemli mesafeler ilerledi. 30 milyar dolarlardan 170 milyar dolarlara ihracat rakamlarını her zaman birlikte gerçekleştirdik. Bir fırsat dönemi olarak bu süreci okuyoruz.

– Yeni başarı hikayesini bütün Türkiye olarak yazacağız. Dünyada belirsizliklerin artığı, Avrupa’nın Çin’in yavaşlamaya başladığı bir dönemde bizler ihraç eden siz ihracatçılarımızla birlikte çok daha pozitif çalışacağız. 

– Birilerinin korkutma olarak tanımladığı bu dönemde küresel ticaretin yükselen yıldızı haline geleceğiz. Ağustos ve eylül aylarında küresel mali anlamda haksız spekülatif saldırılara maruz kalmış bir ülkeyiz. 2018’i bir tecrübe, ders tümdengelim, güçlendirme yılı olarak geride bıraktık. 

– Çözüm üretmeye devam ediyoruz, devam edeceğiz. Şubat, Mart ve sonrası reel sektör daha da rahatlayacak. Türkiye’nin başını öne eğecek hiçbir bıkkınlık değil. Afet tellallığı yapılıyor.

– Enflasyonla mücadelede yiyecek dışarıda başarılı olduk. Enflasyonla mücadelede atılan adımlar netice veriyor. Yiyecek fiyatlarında zinde adımlar atacağız. Borca Girme seviyesini aşağıda çekecek manâlı adımlar attık. Attığımız adımlarla Türkiye’nin tehlike primini düşürdük.

– Fırsatçılıkla hareket eden birilerine müsade vermeyeceğiz. Belediyeler sebze meyve satışına haftaya başlayacak. Önümüzdeki haftaya görmeye başlayacağız. 82 milyonun cebine el uzatılıyorsa müdahale ederiz.

– Hal yasasıyla profesyonel çözüm süreci başlayacak. Seracılıkla ilgili yarın yeni bir yorumlama yapılacak. Ziraat Bankası, yarın seracılık paketini açıklayacak. Fiyat fırsatçılığında en ağır adımlar atılacak.

– Ulus olarak da seracılık içinde yer alacağız. Seracılıkta jeotermal kaynaklar etkili olacak. Yiyecek enflasyonunu gündemden çıkaracağız.

sizlere kucukaltinfiyatlari.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın