Daha 10 gün önce 9 liraya yapılıyordu! Menemenin fiyatına bakın!

KAYSERİ’de, son dönemlerde artan domates ve biber fiyatları, yapımının kolaylığı ile öğrenci ve esnaf yemeği olarak adlandırılan menemeni vurdu. Domates, biber, yumurta ve ekmek ile beraber zamlardan önce 5 kişilik menemeni 9 TL’ye yaptıklarını söyleyen esnaf, zamların ardından menemenin saltanatını kaybettiğini, 9 TL’ye yaptıkları menemenin fiyatının 22 TL’ye çıktığını söyledi.

daha 10 gun once 9 liraya yapiliyordu menemenin fiyatina bakin 5c52e80a84281 - Daha 10 gün önce 9 liraya yapılıyordu! Menemenin fiyatına bakın!

10 gün önce 9 liraydı
İşlerinin yoğun olduğu zamanlarda keza zamandan galip gelmek keza de yapımı basit olduğu için menemen yaptıklarını kaydeden esnaf Atilla Yıldız, gelen zamlardan tasa yanarak, şu bilgileri verdi:

-“Menemen deyince aklımıza öğrenci, bekar insanların mutfağı, askerlerin ve esnafların yemeği kazanç. Bundan 10 gün öncesine kadar 9 TL liraya 5 kişinin karnını doyurabileceği bir şekilde menemen yapılabiliyordu. Bugün menemen malzemelerini almaya gittiğimde domates ve biber fiyatlarının zamlandığını gördüm. 9 TL’ye mülk ettiğimiz 5 kişilik menemeni bugün 22 TL’ye mal oldu.

-İnşallah önümüzdeki günlerde domates ve biberin fiyatı ucuzlar. 18 TL civarında biber, 9 TL domates, yumurtanın tanesi de 75 kuruş olmuş. Biber, domates, yumurta, ekmek derken 5 karakter menemen 22 TL tuttu” şeklinde konuştu.

daha 10 gun once 9 liraya yapiliyordu menemenin fiyatina bakin 5c52e813774fc - Daha 10 gün önce 9 liraya yapılıyordu! Menemenin fiyatına bakın!Sebze ve meyve fiyatlarını düşürecek teklif! Yalnızca bir karara bakıyor

 

sizlere kucukaltinfiyatlari.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın