Dolar ne değin daha düşecek? 5’i görür mü?

Bank Of Tokyo-Mitsubishi Kur Stratejisti Lee Hardman Dolar/ TL görünümüne dair tahminlerini paylaştı. Bloomberg HT’ye konuk olan Hardman artan piyasa para birimlerinin belirgin biçimde toparlandığını söyledi.

Amerikan Merkez Bankası’nın faiz açıklamalarına değinen Hardman, Merkez Bankaları’nın güvercin duruşunun para birimlerini desteklediğini bildirdi. Hardman “Fed’in son açıklamaları fazla önemliydi. Yıl sonuna içten veya gelecek sene faiz indirimine gidebileceği işaretini gördük. Şu lahza için güçlü dolar riski ortadan kalkmış görünüyor.” dedi. 

Fakat bir takım tehlike faktörleri olduğuna uyarı çeken Hardman “ABD – Çin ticaret görüşmeleri hala sürüyor, bu konuda nispeten olumluyuz önümüzde aylarda anlaşma olabilir.

Eğer ticaret gerilimi artarsa zaten yavaşlayan Çin ekonomisi daha da yavaşlar ve büyüyen piyasalar için de zorlu bir dönem olur” yorumunu yaptı.  

DOLAR NE DEĞIN DAHA İNECEK?
Yakın vadede Türk Lirası’nda bedel kazancının devam edebileceğini söyleyen Hardman “Dolar/TL’de 5 seviyesine dürüst iniş görebiliriz, dış konjonktür de daha iyi olacaktır. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası para politikasında sıkı duruşa devam edeceğini söyledi. Şu lahza Türkiye’nin sunduğu yüksek getiri de TL’nin güçlenmesi için destekleyici olacaktır” ifadelerini kullandı. 

sizlere kucukaltinfiyatlari.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın