Erdoğan: 2.5 milyon karakter istihdam taahhüdü aldım

Partisinin Gaziantep belediye başkan adayları tanıtım toplantısına katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ekonomiye dair açıklamalarda bulundu.

“Konu ekonomi olunca sıkıntıların çözümü vakit alıyor” diyen Erdoğan, şöyle konuştu:

“En son TOBB’da yeni istihdam taahhüdü aldım. 2,5 milyon kişilik ek istihdam sağlayacaklar. Üretim ve istihdamı artırmanın yolu yatırımdır. Fazla önemli bir yatırım ilgilisi var fakat bunların hayata geçmesi süre alıyor fakat tünelin ucu gözüktü bundan böyle.

Kısa vadeli imkanları devreye alıyoruz. KOBİ’lere yerinde maliyetli kredi sağlıyoruz. Oysa bazı kişilerin bu parayı işini geliştirmek yerine faize koyduğunu görüyoruz.

Bir KOBİ’ye işini büyütmesi ve dolayısıyla istihdamı artırması için yerinde şartlarda finansman sağlıyoruz. Bazı şahısların bu kaynağı işinde kullanmak yerine götürüp faize ya da sanki finans araçlarına yatırdığını duyuyoruz.

Döviz kuru ve enflasyon konusunda fazla gösterişli öngörülerde bulunup fiyatlarını şişiren kimi ticaret erbabının, bütün tersi gelişmeler yaşanmasına rağmen aynı şekilde devam ettiğine şahit oluyoruz.

Çarşı pazarda, marketlerde fiyatlar, üreticiden alındıktan daha sonra aracılar vasıtasıyla tırmandırılıyor. Diyorlar ‘bağımsızlık piyasa’ bunun adı özgürlük piyasa yok, dünyanın hiç bir yerinde devlet buna göz yumamaz.”

Suriye

Erdoğan, Suriye’ye dair gelişmelere ilişkinse şu ifadeleri kullandı:

“Mümkün operasyon için hazırlıklarımız bitmiş. Önceliğimiz diplomasi, oldu oldu fakat olmazsa bir gece aniden gelebiliriz. Coğrafyamızla hiçbir tarihi, insani ilişkisi olmayanlar 12 bin kilometreden gelip Suriye’de cirit atarken biz elimiz kolumuz ast mı duracağız?

Biz burada rahatlık ve güven içinde yaşarken, yanı başımızdaki kardeşlerimizi zalimlerin insafına, bombalarına, varil bombalarına bırakamayız.

DEAŞ’la mücadelede maddesel başarıları olan tek ülke Türkiye’dir. Son iki yılda 8 bin DEAŞ’lıyı gözaltına aldık. Suriye operasyonlarında 3 bin DEAŞ’lıyı öldürdük.”

“Uçaklarımız kalktı, parçalanma durumunda kaldılar”

Gaziantep’te partisinin teşkilat yemeğine katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak’taki bir hareketlenmeye müdahale edildiğini söyledi.

“Huzurumuza, refahımıza kastedenlere yaşam hakkı tanımayacağız, içeride ve açık havada” diyen Erdoğan, şöyle konuştu:

“Güvenlik birimlerimizin son haftalarda bölücü terör örgütüne karşın operasyonlarda ele geçirdiği malzemeler, örgütün seçim dönemini kana ve göz yaşına bulamak için ciddi hazırlıklar içinde olduğunu gösteriyor. Ama bundan böyle bunlar geçerli yok… Bugün tekrar Irak tarafında bir yanlış yerine getirmek istediler. Uçaklarımız, silahlı insansız hava araçlarımız kalktı, hepsi parçalanma durumunda kaldı.”

Erdoğan ayrıca, “Son dönemde Gazi Mustafa Kemal, andımız, Suriye, ekonomi ve mülteciler gibi hassas başlıklar üzerinden alevlendirilmek istenen gerilimler, önümüzdeki günlerde bizleri nelerin, hangi tür sınamaların beklediğinin işaretleridir” dedi.

sizlere kucukaltinfiyatlari.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın