Erdoğan: Antalya’da 100 milyon lira zarar var

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Antalya Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısı’nda konuşma yaptı.

Erdoğan’ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

ANTALYA’DAKİ AFET

“Antalya’daki felakette hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ivedi şifalar diliyorum. Son günlerde yaşadığımız afetlerin ardından da Antalya’nın kutlu yürüyüşüne devam edeceğine inanıyorum. İlgili bakanlarım gerekli çalışmaları yaptı. İl tespitlere kadar 100 milyon somut hasar olduğu varsayım edilmektedir. Gereği neyse bizler de yerine getireceğiz. Girdap gibi önüne gelen her şeyi yıkan rüzgarlar, dev dalgalar gibi afetler dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de yaşanabiliyor. Bunlar için gereken önlemleri elde etmek elimizdedir.

NAMZET TANITIMI

Antalya tercihini AK Parti belediyeciliğinden kullanarak yüzümüzü güldürmüş bir şehrimizdir. İlçelerdeki, mahallelerdeki tüm kardeşlerime şükranlarımı iletiyorum. Aday tanıtım toplantımızın partimiz ve Antalyamız için uğurlu olmasını diliyorum. Önümüzdeki seçimlerde partimizi temsilcilik edecek belediye başkan adaylarımıza muvaffakiyet temenni ediyorum. Bu seçimlerde 31 Mart’ta zillet ittifakını da hastalık ittifakını da değer oldukları yere göndermeye var mıyız? Antalya’nın bu seçimlerde de tercihini hizmet siyasetinden, gönül belediyeciliğinden yanlamasına kullanacağına inanıyorum. 

Antalya reel bir dünya şehridir. Bu şehri ziyaret eden turist sayısı 12,5 milyon oldu. Dünyanın 4 bir yanından misafir ettiği turistlerle marka olan Antalya, tarım ürünleriyle de bir markadır. Antalya bizim de gururumuzdur. Antalya ev sahipliği yaptığı G20 gibi Expo gibi dev organizasyonlarda ülkemizi mahcup etmemiştir. Biz bu Antalya’yı daha büyük başarılara düzenlemek istiyoruz. Nasıl bu şehrin denizi, kıyıları, bahçeleri, dağları eşsizse insanı da benzer şekilde benzersizdir. Biz Antalya’yı gönüllerin de başkenti olarak görüyoruz. 

ANTALYA’YA YATIRIMLAR

Biz Antalya’yı en ileri hizmetlere kavuşturmak için geceli gündüzlü çalışıyoruz. 16 yılda Antalya’ya 40 kat trilyon yatırım yaptık. Söz yok bu, icraat. 3 tane insanlar bahçesi projemiz bulunuyor. Antalya Büyük Kasaba Müzesi de ekim ayında tamamlanıyor. 11 sağlık tesisimizin inşası devam ediyor. 1000 yataklı kent hastanesini de kazandıracağız. 19 yol projemizin yapımı sürüyor. Batı Antalya Havalimanı’nı gerçekleştirmek için çalışmalara başladık.

AK Parti Türkiye ve Antalya’ya bugüne dek hizmet etmiştir, yatırım yapmıştır, eser kazandırmıştır. İktidar ve belediye el bırakmak suretiyle bu eserleri kazandıracağız. Biz birileri gibi istismar siyasetiyle ayakta kalmaya çalışmadık. Biz CHP belediyesinden İstanbul’da dev, kaba çöplükleri aldık. Sular akmayan bir İstanbul. Yalova’dan tanker geliyor Kuruçeşme’ye su getiriyordu. Biz Istıranca Dağları’nı delerek İstanbul’a suyu getirdik. 

2002 Kasımında milletimizin bize verdiği emaneti maziden atiye kurduğumuz köprüyle her zaman ileriye götürdük. Türkiye’yi 3,5 kat büyütürken, vatan topraklarının her karışının faydalanmasını sağladık. 81 ilimize ve 81 milyon vatandaşımıza hep benzer hizmeti götürdük. Türkiye’de her ilden, her ilçeden, her toplumsal kesimden oy alabilen tek parti AK Parti’dir. 

“CHP’YE EN GÜZEL CEVABI ANTALYA VERECEK”

Eksiklerimiz, kusurlarımız, hatalarımız ola ki yanlışlarımız elbette olmuştur. Milletimize, ülkemizi olan sevgimizde samimiyiz. Ülke olarak 16 yılda yaşadıklarımızı gözümüzün önüne getirdiğimizde bunların sayısız örneğiyle karşılaşıyoruz. Vesayet güçlerinden darbecilere değin bu milletin hakkına saldırgan kim varsa hepsinin karşısına dikildik. Bugün de sınırlarımızın içinde ve dışında mücadelemizi sürdürüyoruz. Ülkemizin bu mücadelesinin önündeki en büyük engel eğri muhalefet anlayışıdır. Bu parti Gazi Mustafa Kemal’in istismarını yapmıştır. Demokrasi ve yeniden yapılanma yolunda atılan her adıma karşı çıkan CHP, bölücülerle hareket etmeye kadar vardı. Varsın yürüsün, en güzel cevabı bunlara Antalya verecek. Biz kimin kiminle yürüdüğüne bakıyoruz.

ANTALYA ADAYLARI

Akseki – İbrahim Özkan

Aksu – Halil Şahin

Demre – Süleyman Topçu

Döşemealtı – Emre Haylaz

Elmalı – Ümit Öztekin

Gazipaşa – Adil Çelik

Gündoğmuş – Mehmet Özeren

İbradı – Hatice Sekmen

Kaş – Mutlu Ulutaş

Kepez – Hakan Tütüncü

Konyaaltı – Hedef Doğanoğlu

Kumluca – Hüsamettin Çetinkaya

Manavgat – Hasan Öz

Muratpaşa – Gökçen Özdoğan Enç

Serik – Enver Aputkan

Alanya – Adem Murat Yücel (Cumhur İttifakı)

Kemer – Yusuf Üras (Cumhur İttifakı)

Korkuteli – Ömer Niyazi İşlek (Cumhur İttifakı)

Finike – Nail Dülgeroğlu (Cumhur İttifakı)

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel

“SİLAHLI İHA’NIN BÜYÜĞÜNÜ YAPIYORUZ”

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Büyükşehir Belediyesine ait Tesis ve Hizmetlerin Toplu Açılış Töreni’nde konuştu. 

Erdoğan, “Acilen insansız hava aracının silahlı olarak çok büyüğünü yapıyoruz oysa birkaç ay içinde bitecek ve o, dünyada misal teşkil edecek.” dedi.

Erdoğan, “Sınırlarımızın yanı başında, ülkemize saldırmak için fırsat bekleyen terör örgütleri beslenip, kışkırtılıyor. Biz de ne yaptık; kafalarına kafalarına indik. Cerablus’ta, El Bab’da, Afrin’de indik mi? Derhal de hazırlanmış bekliyoruz. Eğer hatalı yaparlarsa tekrar oradayız.” ifadelerini kullandı.

sizlere kucukaltinfiyatlari.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın