Erdoğan müjdeyi verdi! Yüzde 2.5’e indirildi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde “Genişletilmiş İl Tercih İşleri Başkanları Toplantısı”na katıldı. Erdoğan’ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

“Demokrasilerde sandık namustur. Siz sahada ne kadar çalışırsanız çalışın seçimin kazanıldığı yer sandıktır. Sandığa sahip çıkmazsak, ahali iradesinin yönetime yansımasını tedarik edemeyiz.

ARSLANKÖY OLAYI

CHP 1946 seçimlerini açık oy rahat tasnif usulüyle kazandıktan sonra yetinmemiş, bu sefer 1947 yılında yapılan muhtarlık seçimlerine dikmiştir. Mersin’e emrindeki Torosların tepesindeki Arslanköy’de zalim muhtarı değil, Demokrat Partili adayı desteklemek için sandığı beklemektedir. Ancak Halkçı Parti’ye oy vereceği bilinenler sandığa yaklaştırılmaz. Halk oyunu verir ve sandık kapanır. Sandık görevlisi CHP’nin kazanamayacağını görünce, oy sayımını ertesi güne bırakmak ister. Bunun üstüne Arslanköylü kadınlar sandığın diğer yere götürülmesine müsade vermezler. Bu kahraman kadınlar sabaha kadar sandığı beklerler. Ertesi gün yapılan sayımda Demokrat Partili muhtar adayı 10 kat farkla kazanır. CHP’lilerin itirazıyla il valisi seçimin yenilenmesine karar verir. Sarhoş bir zabitin bulunduğu jandarmayla köylüler arasında tatsız hadiseler yaşanır. Çok sayıda Arslanköylü gözaltına alınıp demir parmaklılar arasına atılır. Bu durum bir isyan havasına büründürülüp sanıklar için idam istenir. CHP bu. Yargılananlar aralarında yer alan Elif isimli kahraman bir bayan, hakime ‘Rey çağrıda bulunmak ırz demektir. Soruyorum size reyimizi ırzımızı mı teslim edek’ diyerek idama meydan okumuştur. Demokrat Partili isimlerin avukatlığını yapanlar ya temize çıkma ederler ya minik cezalar alarak temize çıkma ederler. Tarihe 47 hadisesi olarak geçen bu durum çok önemlidir.

“12 EYLÜL’ÜN MİRASÇILARINI SAHNEYE ÇIKARIYOR”

Milletimize, gençliğe sesleniyorum; CHP’yi tanımak istiyorsanız, CHP budur. CHP hiçbir vakit sandıktan meydana çıkan iradeye saygı duymamıştır. CHP daima açık oy dar tasnifle seçim yapma yoluna gitmiştir. Şimdi bunları yapamıyorlar o ayrı mesele. Fırsatını bulsalar, bölücü terör örgütünün arkasında olan parti, birçok yerde yaptıkları gibi muhtarları tehdit ettiler, oyları kendi istedikleri gibi kullanmak suretiyle silme sandıklardan kendi hesaplarına netice çıkardılar.

Rahmetli Menderes sandıktan çıktığı halde, CHP’lilerin ardındaki olduğu darbecilerin urganından kendini kurtaramamıştır. Aynı CHP, rahmetli Türkeş ve arkadaşlarını idamla yargılayanların mirasçılarını yeniden vitrine çıkarıyor. Rahmetli Erbakan’ı bin bir kandırma ile alaşağı eden yeniden benzer kafadır. Biz neredeyse anayasa değiştirebilecek güce sahipken, partimizi kapatmaya yeltendiler. CHP’liler de ‘Ankara’da savcılar varmış’ dediler. Bu dek zinde geleceksin, ırk böyle bir yetki verecek, CHP zihniyeti partimizi kapatmak için adım atacak. Demokrasi ve özgür havariliğine soyunan bir CHP olması kimseyi aldatmasın. Yandaşları, yoldaşlarıyla birlikte karşımızda bir ittifak oluşturdular. Başarılı olamayacaklar. Yeniden onlara 31 Mart’ta benim vatandaşların gereken cevabı vereceklerdir. 

“CHP’NİN DEVRE KADINSI KALIŞININ MİLADI OLACAK”

İşbaşında bulundukları belediyelerden, partilerinden biliyoruz oysa yontulmamış bir faşist zihniyet var. Biz sandığın namusunu korudukça, CHP’nin o sandıktan çıkma şansı yoktur. CHP’ye oy verenlerin ya alışkanlıkla, ya ideolojik bağnazlıkla ya da biz kendimizi iyi anlatamadığımız için oraya meyledenlerden oluştuğunu biliyoruz. Önümüzdeki seçimler CHP’nin devre dışı kalışının miladı olacaktır. 

AK PARTİ TEŞKİLATLARINA UYARI

AK Parti olarak her seçimde olduğu gibi 31 Mart için de sıkı bir hazırlık içindeyiz. En kayda değer devir sizlere düşüyor. Sandıklar katiyen boş bırakılmayacaktır. Sonuç alma sistemini katiyen ihmalkârlık etmemeliyiz. Hem neticelere çabucak ulaşmak hem de oy farkının az olduğu yerlerde hareket tarzımızı hem de kayıp-firari yerlerinin tespiti için kullanmalıyız. Binalardaki bütün görevlilerimiz koordine etme, sorunlara müdahale etme vazifesi mektep sorumlularımızdadır. İlçe teşkilatlarımız yasal yardımdan lojistik desteğe değin hazırlıklarını yapmış olarak etkinlik yürütecektir. Biz bu çalışmalarımızı layıkıyla yerine getirdiğimizde sandığa sahip çıkmış oluruz. Milletle inatlaşılmaz, millete tabii olunur. Sandıkta sıkıntı yaşamışsak, milletimizle gönül bağımızı sorgulamalıyız. Ana olan bu muhasebeyi sandığa gitmeden yapmaktır. Önümüzde pozitif zaman değil. Bu vakit böylece fazla meselenin üstesinden gelmemize, milletimizle muhabbetimizi artırmaya yeterlidir. 

NİŞASTA BAZLI ŞEKER KULLANIMI KOTASI

Ülkemizin ve milletimizin meselelerinin çözümü için gece-gündüz çalışıyoruz. Her fırsatta milletimizin hayatını kolaylaştıracak adımlarla ilgili müjdelerimizi paylaşıyoruz. Bugün de burada nişasta bazlı şeker kotalarıyla ilgili bir müjdeyi açıklamak istiyorum. 2001 yılında yayımlanan şeker kotaları yüzde 10 olarak belirlenmişti. Biz bunu geçtiğimiz yıl yüzde 5’e düşürmüştük, şimdi de yüzde 2,5’e indiriyoruz. Böylece milletimiz nişasta bazlı şeker kullanımı düşürmüş oluyoruz.

SOMA’DAKİ MADEN OCAĞI

Enerji Bakanlığımızın garetleriyle ülkemizin kömür rezervi 20 milyar tona ulaştı. Toplam değeri de 300-350 milyar dolar civarındadır. Hedefimiz tamamını ülkemize kazandırmaktır. 7 sahayı daha üretime açarak 18 milyon ton üretimimizi artırdık. Soma-Işıklar Bölgesinde yılda 6 milyon ton kömür çıkarılan bölgelerdeki sözleşmeler bitirmek üzerededir. Bu bölgeler TTK’ya ait bir şirket göre işletilecektir. Bu işçiler TTK’da kadrolu olarak benzer şartlarda çalışmaya devam edecektir. Soma’ya yeni işletmeye açılacak sahalarda yatırımcılarımızın 10 bin kişiyi istihdam etmesini bekliyoruz.

sizlere kucukaltinfiyatlari.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın