Erdoğan: Nerede olursa olsun darbecilerle emrindeki yana durmayacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum’da AK Parti’nin aday tanıtım toplantısında Suriye’de tehlikesiz alan oluşturulmasına ilişkin kayda değer mesajlar verdi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“DARBENİN KARŞISINDAYIZ”

Darı’da darbe yaptılar o günden bu yana darbeyi yapanlarla görüşmedim. Şu Anda Venezuela’da böyle bir girişim var. Hiçbir zaman darbecilerle alt yanlamasına olmadık ve bundan sonradan da olmayacağız, dünyanın neresinde bir darbeci varsa biz onların karşısındayız. Demokrasinin gereği sandığa saygıdır. Sanıkta ulusal irade var, cumhur var. Bay Kemal onlarla beraber. Darbecilerle beraber olmayacağız. 

“SİYASETTE ÖLÇÜ HİZMET”

Türkiye’de siyasetin ölçüsünü hizmet haline getiren AK Parti olmuştur. 81 vilayetimizin parça başına getirdiğimiz hizmetler cumhuriyet tarihimizin tamamına yapılanlardan 5-10 kat fazladır. Erzurum da bu hizmetlerden yararlanmıştır. 23.5 katrilyon yatırım yaptık.

BÜYÜK KASABA HASTANESİ MÜJDESİ

Acilen size bir müjde veriyorum. Daha önce bambaşka bir şekilde düşünülen ama şimdi 1200 yataklı Erzurum Şehir Halki Hastanesi’ni büyük kasaba merkezimize kazandırıyoruz.

“HESABI SANDIĞA BIRAKIN”

Birileri size Erzurum’un ihmal edildiğini söyleyecek. Siz onlara ne derseniz, bildiklerini okuyacaklar. Esas hesabı sandığa bırakın.

“ÇUKURA GÖMÜLECEKLER”

Bunları Cudi’de gömdük, Gaz Lambası’de gömdük, Gabar’da gömdük. Onlar çukur açtı biz onları çukura gömdük. Bundan sonradan da gömeceğiz. Asla bizi bölemeyecekler, vatanı parçalayamayacaklar. Bu yola tevessül edenler de mezara gömülecekler.

“HESAPLARI TÜRKİYE”

Ülkemizi abluka girişimlerinin de gayesi aynıdır. Suriye, Irak sınırımızın ardından olanların peşinde hep Türkiye’ye dair hesaplar var. Fiilen her zaman Türk milleti ile hesaplaşıyorlar.

BİLİME YETERLI SIKLET

Insanlar olarak tarihe, sosyolojiye, antropolojiye yeterli önemi vermiyoruz. Sadece şu Erzurum’un sahip olduğu miras dahi yüzlerce bilim insanının çalışmasına yetecek düzeydedir.

ADANA MUTABAKATI

Bizi birilerinin davet etmesine gerek yok. 1998’de Adana mutabakatı ile bunu imza altına aldık. Bu imza Türkiye’nin herhangi bir negatif gelişmede o topraklara girmesinin önünü açıyor. Ve bölücü örgüt mensuplarının da bize teslimini gerektiriyor. Baba Esed döneminde atılmış imzalardır. O seyahat devam ediyor. Bundan daha sonra da devam edecektir.

“SABRIMIZ SINIRSIZ DEĞIL”

Fırat’ın doğusundaki tüm teröristleri temizleme kararlılığımızı bir kere daha ifade ediyorum. Sabrımız sınırsız değildir. Bize verilen sözleri sonsuza kadar bekleyecek değiliz. Sınırlarımızın dibinde teröristleri ülkemizden korumaya yok, ülkemizi teröristlerden korumaya karşın bir güvenli alan ve tampon bölge tesisi sözünün birkaç ay içinde yerine gelmesini bekliyoruz. Müttefiklerimizden tek beklentimiz Türkiye’nin bu çabasına lojistik destek vermesidir.  Bu güvenli ya da tampon bölgeyi kesinlikle, huysuz takdirde biz oluşturacağız. Sahadaki fiili kontrolün bizde olması gerekiyor. Türkiye olarak bunun dışındaki bütün çözüm tekliflerine kapalıyız.

AK PARTİ ERZURUM ADAYLARI

Büyükşehir: Mehmet Sekmen
Aşkale: Ahmet Yaptırmış
Aziziye: Muhammet Cevdet Orhan
Çat: Melik Yaşar
Hınıs: Erdoğan Eren
Horasan: Abdülkadir Ayan
Karaçoban: Sedat Gümüş
Karayazı: Sedat Karaduman
Köprüköy: Osman Belli
Narman: Burhanettin Eser
Oltu: Celal Çelebi
Olur: Tahsin Oktay
Palandöken: Muhammed Sunar
Pasinler: Ahmet Dölekli
Pazaryolu: İbrahim Şahin
Şenkaya: Yavuz Bedir
Tekman: Mustafa Engin
Tortum: Ömer Hancı
Yakutiye: Mahmut Uçar
İspir: Ahmet Coşkun (MHP)
Uzundere: Hilmi Aktoprak (MHP)

sizlere kucukaltinfiyatlari.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın