Gençlik ve Spor Bakanlığına 3 bin 243 eleman alımı

Buna kadar, bakanlığa emrindeki il ve ilçe müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere temizleme görevlisi, cankurtaran, mekaniker (pedallı araçlar), otobüs şoförü, aşçı, aşçı yardımcısı, elektrik tesisatçısı, güvenlik görevlisi, havuz  suyu operatörü, ısıtma ve sıhhi tesisatçı, garson, resepsiyon görevlisi, soğutma  ve iklimlendirme teknisyeni, bilgisayar donanım teknikeri, çim bölge tesisi ve  yönetimi teknikeri, makine teknikeri, gençlik lideri ile muhasebeci iş  kolunda “kesintisiz emekçi” alımı gerçekleştirilecek.

Temizlik görevlisi olarak alınacaklar engelli ve eski hükümlüler arasından seçilecek.Gençlik lideri, muhasebeci, çim alan tesisi ve yönetimi teknikeri  alımı sözlü sınav ile öteki branşlardaki emekçi alımı ise kura ve sözlü sınavla  yapılacak.

KPSS’DE 60 PUAN ALMA ŞARTI VAR: Türkiye Meslek Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapılacak işçi alımında 3 bin 243  kişiden 278’i engelli, 146’sı ise eski hükümlüler arasından seçilecek.Muhasebeci ve gençlik kadroları için lisans düzeyinde yapılan 2018  KPSS’nin P3 puan türünden minimum 60 puan almış olma şartı aranıyor. Bugün başlayan başvurular 15 Şubat’a dek İŞKUR’un internet sitesi  üzerinden yapılacak.

BAKANLIĞIN SİTESİ ÜZERİNDEN DUYURURUALCAK: SONRADAN İŞKUR göre Gençlik ve Spor Bakanlığına gönderilen listede bulunan adayların kura çekim yeri ve tarihleri bakanlığın internet sitesinden duyurulacak. Noter huzurunda yapılacak kura çekimini adaylar da  izleyebilecek. Dilekçe sahipleri arasından kura ile açık meslek sayısının 4 katı değin  başlıca ve benzer sayıda yerine geçen kimse namzet belirlenecek. Belirlenen adaylar “www.gsb.gov.tr”  internet sitesinden bildiri edilecek.Kura çekimi sonucunda belirlenen belli başlı adaylar sözlü sınava  alınacaktır. Sözlü sınavın yeri ve tarihleri de bakanlığın internet sitesinden  duyurulacak.

Imtihan kurulunca başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle açık meslek sayısı değin belli başlı ve benzer sayıda değiştirme namzet belirlenecek.Sınavda başarılı olup da işe başlamayanlar ile test süresi içinde  işten ayrılanların yerine, değiştirme listenin birincil sırasındaki kişiden başlamak  suretiyle yatırma yapılacak.

SÖZLÜ SINAV DA OLACAK: Sözlü sınavda adaylara genel kültür (25 puan), genel kabiliyet (25 puan)  ve mesleki bilgi ve becerilerine ilişkin (50 puan) konularda sorular  yöneltilecek.Adaylar genel kültür ve genel yetenek alanında rastgele seçtikleri  kapalı zarflardaki sorulara yazılı cevap verecek. Mesleki veri, beceri ve görevlerine ilişkin konularda ise adayların yetkinliklerini ölçmeye karşın eğitim düzeylerine uygun değer biçme alınacak.Sözlü sınavda başarılı addedilmek için 100 bütün puan üzerinden asgari 70  puan alınması gerekiyor.

Uygulama ve işlemler esnasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu saptama edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, atamaları  üretilmiş olsa dahi iptal edilecek.Ayrıca bu kişiler hakkında Türk Suç Oluşturan Kanunu’nun ilgili hükümleri  gereği Cumhuriyet Başsavcılığına kabahat duyurusunda bulunulacak.

sizlere kucukaltinfiyatlari.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın