Gram ve çeyrek altın ne kadar oldu? 30 Ocak altın fiyatları

Bugüne yükselişle başlayan altının gram fiyatı, saat 10.10 itibarıyla önceki kapanışa tarafından yüzde 0,31 artışla 224,8 liradan alıcı buluyor. Kapalıçarşı’da çeyrek altın 367 lira, Cumhuriyet altını 1.502 liradan satılıyor.

Küresel piyasalarda azalan tehlike iştahı ve gerileyen dolar kurundan bulduğu destekle artı bir seyir izleyen altının ons fiyatı, 1.315,45 dolarla 14 Mayıs 2018’den bu yanlamasına en yüksek seviyeyi görmesinin peşinde önceki kapanışa kadar yüzde 0,27 yükselişle 1.314,9 dolardan işlem görüyor. 

AA Finans Analisti İslam Memiş, ons altının ABD-Çin ticaret görüşmeleri ve ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararı öncesi kazançlarını koruduğunu ifade ederek, Fed’den faiz değişikliği beklenmemesi ve ABD-Çin ticaret görüşmelerine ilişkin belirsizliğin tehlikesiz liman olan altına talebi artırdığını kaydetti.

Altının ons fiyatının, 1.312 dolar direnç seviyesini kırdığını gösteren Memiş, yükselişin 1.317 dolara kadar devam edebileceğini bildirdi.

Memiş, yurt içi piyasalarda dolar kurunun 5,30 liranın üzerinde kalması ve altının ons fiyatının yükseliş isteğini sürdürmesinin altının gram fiyatını olumlu yönde desteklediğini ifade ederek, bugünkü işlemlerde 223 liranın takviye, 227 liranın direnç konumunda olduğunu aktardı.

Bugün ABD-Çin ticaret görüşmelerinden gelecek haberler ve Fed’in faiz kararı sonrası Başkan Jerome Powell’ın yapacağı açıklamaların altının fiyatı üstünde etkili olacağını vurgulayan Memiş, ABD’de büyüme ve Almanya’da enflasyon verilerinin de peşine düşüp takip edileceğini bildirdi. 

Gram ve çeyrek altının satmak fiyatları

gram ve ceyrek altin ne kadar oldu 30 ocak altin fiyatlari 5c517803b63e6 - Gram ve çeyrek altın ne kadar oldu? 30 Ocak altın fiyatları

 

sizlere kucukaltinfiyatlari.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın