Hazine’den IMF açıklaması ‘Gündeme getirilmesi kavrama operasyonu’

Hazine ve Maliye Bakanı Patent Albayrak, Türkiye’nin Uluslararası Para Fonu (IMF) ile uzlaşma yapacağı yönündeki haberleri sert bir dille yalanladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada ‘IMF ile yolun kesişmesi zeka söz konusu değil” denildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Türkiye ekonomisi ile ilgili “kriz” beklentisi boşuna çıkanların içine düştükleri hali, umutsuzlukla sarıldıkları yalan ve iftiraların ulaştığı boyutu şaşırma ve endişe ile izliyoruz.

Bütün borçluluk oranları, borç çevirme oranları ve parasal disiplin performansı ortaya konularak, Türkiye’nin; ne kredi açısından, ne de teknik destek açısından IMF ile yolunun zeka kesişmesinin söz konusu olamayacağı defalarca ortaya konulmuştur. Bu performansa rağmen, IMF konusunun gündeme getirilmesinin hiçbir tutarlılığının olmadığı, amacı belirli bir sezgi operasyonu olduğu fazla açıktır.

IMF DE YALANLADI
Türkiye hükümeti makamlarının açıklamalarını besledikleri kin ve nefret edilen şey nedeniyle dikkate almayanların, iddialarının aracısız olarak IMF tarafından yalanlanmasına karşın aynı tiyatroyu oynamaya devam etmelerinin tek bir nedeni vardır.

Türkiye hükümetine kırmak için, Türk ekonomisine, Türk milletine hasar vermeyi göze almış bir akıl tutulması yaşanmasıdır. Bu hastalıklı ruh hali tehlikeli bir boyuta ulaşmıştır.

Türkiye ekonomisi güçlüdür. Türkiye ekonomisi hiçbir dış destek ya da desteğe ihtiyaç duymadan yaşadığı spekülatif süreci atlatmıştır ve girdiği dengelenme sürecini başarı ile sürdürmektedir. Alınan tedbirler ve ortaya konulan stratejiler ile ekonomideki güçlenme devam edecektir.”

sizlere kucukaltinfiyatlari.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın