Irk ekmek gibi irk sebze geliyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

AK Parti grup toplantısında ekonomiye ilişkin açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, pazarlardaki fiyatlar konusunda vatandaşı rahatlatan mesajlar verdi. Çarşı pazarda sivri biberin fiyatı 12 lirayı aşarken, domates, patlıcan, ıspanak fiyatları da ocak ayında rekor oranda artmıştı.Hükümet sebze ve meyve fiyatlarını dengelemek için halk ekmek benzeri bir formülü düşünüyor.

Dün Beştepe’deki kabine toplantısında bu konunun görüşüldüğünü gösteren Erdoğan, “Pazardaki bu fiyatlara ayar çekme kararı aldık. Icabında bu adımları atacağız. Vatandaşımıza dinç ucuz mahsul vermeye çalışacağız.Belediyelerde ekmek uygulamasına aynı çalışmayı sebze-meyvede de yapabiliriz” dedi.

Arabulucu olmadan tüketiciye gelecek
Pazardaki fiyat artışında aracıların vurgun yaptığını belirten Erdoğan, vatandaşa iyi haberler verdi ve şunları söyledi:

-”Gıda fiyatları için bir takım çalışmalar yapılacak. Geçen Günkü kabine toplantısında alınacak yeni hesaplı tedbirleri konuştuk. Vurgunu komisyoncular yapıyor. Gıdayı üreticiden tüketiciye bambaşka arabulucu olmadan en uygun fiyatla vatandaşa ulaştırma gayreti içinde olacağız.”

Ocak ayında yiyecek fiyatları fırladı
Dün açıklanan enflasyon rakamları çarpıcı veriler ortaya koymuştu. Biber fiyatı yüzde 87 oranında artarken mevsimi olan ıspanağın fiyatı da yüzde 67 oranında artmıştı.

irk ekmek gibi irk sebze geliyor cumhurbaskani erdogan acikladi 5c596b5fd8c49 - Irk ekmek gibi irk sebze geliyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Türkiye IMF’ye mi başvuracak?

Erdoğan IMF söylemleri için de net konuştu. Türkiye’nin IMF defterini kapattığını ifade eden Erdoğan, ”IMF’ye gidenlerin kim olduğu kesin. İşte CHP zihniyeti apaçık. Türkiye 2013 yılı Mayıs ayında IMF defterini kapatmıştır ve bir daha açmayacaktır.” dedi.

Türkiye ekonomisinin saldırıya uğradığını gösteren Erdoğan, “Göreve geldiğimizde birey başı milli kazanç 3500 dolardan aldık, biz 11 bin dolara dek tırmandık. derhal birazcık düşüşümüz var. Geçtiğimiz aylarda yaşadığımız kur faiz enflasyon dalgalanması milletimizin hayatında önemli sıkıntılara yol açmıştır. Bu dalgalanma Türkiye hesaplı araçların kullanıldığı bir büyük saldırıya maruz kalmıştır. Bu hücum dalgasını da ülkemiz kısa sürede etkisiz ışık halkası getirmiştir. Ekonomideki kayıplarımız can kaybı yok para kaybıdır” dedi.

sizlere kucukaltinfiyatlari.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın