İstanbul’da 50 Ankara’da 30 yerde ucuz sebze Berat Albayrak açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sebze ve meyve artışlarındaki artışın seralardaki zarardan kaynaklanmadığını söyledi. Yanına Varılmaz Pahada bir artışla karşı karşıya olduklarını söyleyen Albayrak, İstanbul ve Ankara’da toplam 80 noktada mahsul satışına başlanacağını kaydetti.

Albayrak, Seda Öğretir moderatörlüğünde “Gençler ile Randevulaşma Özel” ile NTV ekranlarında gençlerin sorularını yanıtlıyor. Ocak ayında enflasyonda marjinal bir durumla karşılaşıldığını, sebze ve meyvede fiyat sıçrayışı olduğunu söyleyen Albayrak, fiyatların düşürülmesi için harekete geçtiklerini kaydetti. İşte Albayrak’ın açıklamaları:

“Bu ekosistemi kontrol eden paydaşların bir kısmı idareli saikle yok farkı saiklerle hareket edip, lüzum stokçuluk, malı piyasaya sürmeden bambaşka yerleden alıp fiyatlarda oynama yönünden işleme girmişler. Bu da ocak ayının özelikle ikinci yarısından sonradan çok yanına varılmaz pahada artışları doğurmuştur. 5 liralık patlıcan 15 lira olmuş. Ülkede kıtlık olsa anlayacağız.

istanbul da 50 ankara da 30 yerde ucuz sebze berat albayrak acikladi 5c5d2d6e9684c - İstanbul'da 50 Ankara'da 30 yerde ucuz sebze Berat Albayrak açıkladı

TANZİM SATIŞ MAĞAZALARI AÇILIYOR

Devlet olarak biz büyükşehirlerimiz ilk olarak edinmek üzere bu yanına varılmaz pahada operasyonu yapan iradenin oluşturduğu fiyat artışlarını engellemek için üreticiden tüketiciye dek bu zinciri maliyetini de yönetecek şeklide, bu çerçevede önümüzdeki hafta ilk etapta İstanbul’da 50, Ankara’da 30’dan fazla noktada başlayacak şekilde, gerçek değer olacak şekilde süreci başlatacağız.

SERACILIK İÇİN YENİ DÜZENLEME

Finansman modelini dürüst kurgulayarak Ziraat Bankamızda yarın açıklayacağımız bu modelin finansmanıyla birlikte seralarda 1 yerine 10 birim üretilebilecek. Keza fiziki şartları çok daha kuvvetli ayrıca üretim şartları daha kaliteli, profesyonel olacak. Bu finansal modelle seracılık konseptinin süratli bir şekilde dönüşümünü başlatıyoruz.”

sizlere kucukaltinfiyatlari.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın