Meşhur milyarder Jeff Bezos’a çıplak resim şantajı

Dünyanın en büyük internet satmak sitesi Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, ABD’deki tabloid dergisi National Enquirer yayıncısının kendisine şantaj yaptığını bahis etti.

Bezos, Medum adlı internet platformu üzerinden yaptığı yazılı açıklamada, National Enquirer yayıncısının kendisini korkutma eden e-posta gönderdiğini duyurdu. Bezos, daha önce kendisiyle eski TV sunucusu kız arkadaşı Lauren Sanchez’in özel yazışma ve fotoğraflarını ele geçiren National Enquirer hakkında araştırma başlatmıştı.

DERGİDEN DURDUR TALEBİ
National Enquirer’in kendisinden söz konusu araştırmayı durdurmasını istediğini açıklayan Bezos, somurtkan takdirde kendisinin ve kız arkadaşının uygun olmayan fotoğraflarını yayımlamakla tehdit ettiğini yazdı.

Kendisine yapılan teklifi reddeden Bezos, National Enquirer’in ana şirketi olan American Media Inc. (AMI) genel yayınlama sorumlusu ile avukatı arasındaki yazışmaları da benzer sitede yayımladı.

BEN YAPAMAZSAM KİM YAPACAK!
Bezos, “AMI’ın bende sebep olacağı bireysel utancı ikinci plana bırakabilirim, burda daha kayda değer bir konu var. Eğer benim durumumda olan biri bu cins bir zorbalığa karşı çıkmayacaksa diğer kaç birey çıkabilir?” ifadelerini kullandı.

DERGİNİN KRİTİK BAĞLANTILARI
Bezos yazısında, National Enquirer’in Suudi kraliyet ailesiyle olan bağlarına ve kendi sahibi olduğu Washington Post gazetesinin Cemal Kaşıkçı cinayeti konusundaki tutumuna uyarı çekti. Bezos hem yazısında derginin sahibi David Pecker’ın Donald Trump’la yakın bağlarına ve Trump’ın da birçok tweetinde kendisini ‘düşman’ ilan ettiğinin altını çizdi.

sizlere kucukaltinfiyatlari.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın