Ordu’da Araplar konuttan sonra fındık bahçesine yöneldi

Karadeniz sahil kentlerindeki turizm merkezleri ile doğa parklarını seçim eden Arap turistler, ziyaret ettikleri bölgelerde konut, arsa ve gayrimenkul alımlarına yöneldi.

Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) ülkelerinden son 4 yıldır Ordu’yu ziyaret eden Arap turistler, kentte konut ve fındık bahçesi satın alıyor. Karadeniz Bölgesi’ne MENA ülkelerinden ziyaretçiler, her sene katlanarak artarken, Trabzon’dan sonradan Ordu’ya da yoğun ilgi gösteriliyor.

Ordu’yu 2018 yılında 111 bini yabancı olmak üzere toplam 850 bin turist ziyaret etti. 111 bin yabancı turistin, takriben 80 binini Arap turistlerin oluşturduğu belirtildi. Kenti ziyaret eden Arap turistler, ev ve fındık bahçesi satın almalarının yanı sıra alışveriş de yaparak, kent ekonomisine katkı maddesi sunuyor.

AYRICA EV KEZA  FINDIK BAHÇESİ
Tapu kadastro kayıtlarına kadar, Ordu’da, 2017 yılında Suudi Arabistan uyruklu 45 kişi, 2018’de ise 34 birey, ev ve arsa satın aldı. Arapların son 4 yılda Ordu’da satın aldığı konut sayısının 113’e çıktığı kaydedildi. Tekrar başta 2017 yılında Ünye’den 11 dönüm fındık bahçesi satın alan Araplar, 2018’de Fatsa’dan 59 dönüm fındık bahçesi daha satın aldı. Arap yatırımcıların, kentin 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası ile 1500 rakımlı Aybastı Perşembe Yaylası’nda da turizm amaçlı oturtmak için arazi araştırdığı belirtildi.

sizlere kucukaltinfiyatlari.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın