Para transferi bundan böyle marketlerde yapılacak ilk adım Migros’tan

Türkiye’nin 81 ilindeki Migros, 5M, MigrosJet ve Macrocenter mağazalarında başlatılan, “mağazadan mağazaya para transferi” hizmeti baştan sona, banka hesabı olmayan tüketiciler de market alışverişleri esnasında birbirlerine para gönderip alabilecek.

Migros’tan yapılan açıklamaya tarafından, şirket, Bayrak Direği-Al Ödeme Hizmetleri AŞ meslek birliğiyle bir ilke daha imza attı.

Para Transferi hizmeti dahilinde para gönderme ve para alım işlemleri bundan böyle bütün Migros mağazalarının kasalarından, banka hesabına gereklilik duymaksızın, mağazaların açık olduğu saatler içerisinde, hemen ve yerinde fiyatlarla gerçekleştirilebiliyor. 

2 BİN TL’YE DEĞIN OLAN İŞLEMLER
Hizmet dahilinde 2 bin TL’ye dek olan işlemler, Türkiye’nin 81 ilindeki tüm Migros, 5M, MigrosJet ve Macrocenter mağazalarının kasalarından yapılabilirken, 2 bin-7 bin TL arasındaki para transferi işlemleri ise 81 ildeki seçili 450 Migros mağazasının danışma bankosundan gerçekleştiriliyor.

Hem, bu seçili 450 mağazadan 2 bin TL’ye değin olan işlemler için IBAN’a da gönderim yapılabiliyor. Migros’ta para transfer işlemleri yalnızca peşin para olarak yapılabiliyor, operasyon hizmet ücreti ödemelerinde ise kredi kartı, Money ve nakit gibi seçenekler de mümkün oluyor.

ŞARTLARI VAR MI? 
Migros’un hayata geçirdiği bu hizmet kapsamında yapılacak işlemlerde herhangi bir banka hesabına gereklilik duyulmazken, para gönderen-bölge kişilerin 18 yaşından büyük olmaları, kimliklerini ve cep telefonlarını yanlarında bulundurmaları tatmin edici oluyor.

Türkiye’de yaşamış ve Tanıdık Olmayan Kimlik Numarası olan müşteriler de geçerli kimlik belgeleri ile operasyon yapabiliyor.

7 GÜN 24 SAAT
Dakikalar içinde yapılabilen işlem ardından müşterinin telefonuna gelen referans kodu ile müşteri anında parasını çekebiliyor. İşlemler, Migros mağazalarının açık olduğu saatler dahilinde, PO MigrosJet mağazalarından ise 7 gün 24 saat yapılabiliyor.

Türkiye’nin 81 ilinde bulunan Migros, 5M, Migros Jet ve Macrocenter şubelerinin herhangi birinden gönderilen para, yeniden Türkiye’nin tüm illerinde bulunan Migros mağazalarının herhangi birinden hemen alınabiliyor.

sizlere kucukaltinfiyatlari.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın