Sabancılar Malta vatandaşı mı oldu? Özlem Sabancı öncelikle konuştu

Sabancı Ailesi üyelerinin Matla vatandaşlığı alması kamuoyunda gündem olmuştu. Konu Sabancı Ailesi’nin üyesi Özlem Sabancı’ya soruldu. Sabahleyin Gazetesi’nden Tuba Kalçık’a konuşan Açlık Sabancı ‘Sabancı Ailesi’nden bazı şahısların Malta vatandaşı olduğu ortaya çıktı. Siz de Malta’dan vatandaşlık aldınız mı?’ sorusuna şu yanıtı verdi:

-“Ben ve çekirdek ailem Malta vatandaşı değiliz. Vize kolaylığı sağladığı için çevremde çoğu insan var Malta’dan vatandaşlık bölge. Fakat biz bun gerek duymadık, vatan sevgisi her şeyden mühimdir”.

sabancilar malta vatandasi mi oldu ozlem sabanci oncelikle konustu 5c57ed35d82fe - Sabancılar Malta vatandaşı mı oldu? Özlem Sabancı öncelikle konuştu

Açlık Sabancı kimdir: Sabancı Holding Idare Heyeti Üyesi Ömer Sabancı’nın iş kadını eşi Açlık Sabancı, Patrizia Pepe ve Pinko markalarının sahibi. Ankara Üniversitesi Arkeoloji mezunu olan Açlık Sabancı’nın üç oğlu var.

Istek Sabancı’nın oğulları

sabancilar malta vatandasi mi oldu ozlem sabanci oncelikle konustu 5c57ed400c33d - Sabancılar Malta vatandaşı mı oldu? Özlem Sabancı öncelikle konuştu

Açlık Sabancı’nın oğulları Hacı Sabancı, Hakan Sabancı ve Kerim Sabancı ise magazin medyasının yakından tanıdığı isimler. Hacı Sabancı uzun yıllar manken Özge Ulusoy aşkı ile anıldı. O dönem hayli kilolu olan Hacı Sabancı zayıflayıp kilo verdi ve Nazlı Kayı ile yeni bir ilişkiye yelken açtı. Özlem Sabancı’nın ortanca oğlu Hakan Sabancı ise seri ilişkileri ile biliniyor. Bir ara Merve Boloğur ile birlikte olan Hakan Sabancı’nın adı Hadise ile de anıldı.

Malta vatandaşı olan Türkler
Malta’da her sene belirli sayıda yabancı yatırımcıya vatandaşlık verilmesini karşılayan ve tam ismi Citizenship by Investment (Yatırım ile Vatandaşlık) olan programa girenlerin isimleri açıklanıyor. Bu yıl liste yayınlanınca Türkiye sosyetesinin flaş isimleri ifşa oldu.

Kimler Malta vatandaşı oldu?
Farklı Alanlara Yönlendirilmiş ülkelerden 3 bin kişinin yer aldığı listede Sabancı ailesinden çoğu isim var. Sabancı Holding’in Idare Heyeti Başkanvekili meşhur işadamı Erol Sabancı’nın kızları Çiğdem Sabancı Bilen ve Suzan Sabancı Dinçer listenin en popüler olanları… Listede keza Suzan Sabancı Dinçer’in çocukları Ceyda Sabancı Dinçer ve Haluk Akay Sabancı Dinçer ile Çiğdem Sabancı Haberdar Olan’in eşi Faruk Haberdar Olan ve iki çocuğu da (Gözdem ve Gizem Bilen) var.

sabancilar malta vatandasi mi oldu ozlem sabanci oncelikle konustu 5c57ed481b9da - Sabancılar Malta vatandaşı mı oldu? Özlem Sabancı öncelikle konuştuForbes’a göre, Çiğdem Sabancı Haberdar Olan’in serveti 1.2 milyar dolar, Suzan Sabancı Dinçer’inki ise 1 milyar doların üstünde…

ŞEVKET SABANCI’NIN TORUNLARI
Malta’dan yurttaşlık alanlar arasında Sabancı ailesinden yalnızca Erol Sabancı’nın kızları yer almıyor. Sabancı kardeşlerin üç numarası olan Esas Holding Idare Heyeti Başkanı Şevket Sabancı’nın torunları Can Köseoğlu, Kazım Köseoğlu, Zeynep Köseoğlu, Irmak Köseoğlu da 2014’te AB’ye giren ülkeden yurttaşlık alanlar aralarında.

sabancilar malta vatandasi mi oldu ozlem sabanci oncelikle konustu 5c57ed5334092 - Sabancılar Malta vatandaşı mı oldu? Özlem Sabancı öncelikle konuştuTürkiye’den kimler Malta vatandaşı oldu işte olay isimlerin listesi

 

sizlere kucukaltinfiyatlari.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın