Tanzim şatış nedir illere göre yeni tanzim satış yerleri neresi?

Son günlerde gitgide artarak artan sebze ve meyve fiyatlarının önüne geçmel ve vatandaşın bütçesini rahatlatmak için tanzim satmak yerleri kuruldu. Peki nedir bu tanzim satmak, tanzim satmak nerelerde hangi illerde yapılacak ve tanzim satmak sonrası meyve ve sebze fiyatları ne dek olacak? 

Enflasyonla Çaba kapsamında yerinde fiyatlara sebze ve meyve alışverişinin yapılabileceği tanzim satmak noktaları kuruldu. Ilk Kez belediyeler almak üzere Tarım Kredi Kooperatifleri de çalışmalara destek oldu. 11 Şubat Pazartesi onlarca satmak noktasının hizmet vermeye başlamasından önce mobil araçlar tanzim satışlarına başladı. Bütün bu gelişmeler arkasından farklı sorular gündeme geldi. Peki, tanzim satmak nedir, nerelerde yapılacak?

tanzim satis nedir illere gore yeni tanzim satis yerleri neresi 5c61347c1ea52 - Tanzim şatış nedir illere göre yeni tanzim satış yerleri neresi?

TANZİM NEDİR: Türk Dil Kurumu’nun yaptığı izah etme göre, tanzim sözcük olarak sıraya yerleştirme, sipariş verme, düzene sokma, uyum verme, yoluna sipariş verme, ayar, düzenleme gibi anlamlara geliyor.

Tanzim Satış mağazalarının temeli ise 1970’li yıllara dayanıyor. 1977 yılında Ankara Belediyesi’nin başını çektiği toplumcu belediyeler, üretime aracısız bulunma yönündeki girişimlerin yanına, temel yiyecek malzemelerinin fiyatlarını düşük tutabilmek ve karaborsa ile mücadele yapabilmek için tanzim satmak mağazaları kurmuşlar.

tanzim satis nedir illere gore yeni tanzim satis yerleri neresi 5c61348260738 - Tanzim şatış nedir illere göre yeni tanzim satış yerleri neresi?

tanzim satis nedir illere gore yeni tanzim satis yerleri neresi 5c61348c45659 - Tanzim şatış nedir illere göre yeni tanzim satış yerleri neresi?

tanzim satis nedir illere gore yeni tanzim satis yerleri neresi 5c6134957549e - Tanzim şatış nedir illere göre yeni tanzim satış yerleri neresi?

MOBİL TANZİM SATIŞ BAŞLADI: Sebze meyve fiyatlarını devirmek için İstanbul’daki birincil mobil tanzim satmak noktası Gaziosmanpaşa’da hayata geçirildi.

Son zamanda artan sebze ve meyve fiyatlarına alternatif olarak geliştirilen mobil tanzim satmak noktaları ile vatandaşlar daha uygun fiyatlara sebze ve meyve alışverişi yapabilecek.

Sebze meyve fiyatlarını çökertmek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) göre 34 ilçede 50 tanzim satmak noktası hayata geçirilecek.
Aksaray Meydanı’nda kurulan mobil tanzim satmak noktasında tanımlama yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, enflasyonla topyekün uğraş adına Tarım ve Orman Bakanlığı desteğiyle İstanbul’un 50 noktasında büyük çadırlarda vatandaşlara sebze meyve satışı gerçekleştireceklerini kaydetti.

ANKARA TANZİM SATIŞ NOKTALARI: Ankara Büyükşehir Belediyesince, 15 noktada kurulan “insanlar sebze” tanzim satış noktalarında 11 Şubat tarihinden itibaren ürünler satılmaya başlandı.

Birincil etapta, Abdi İpekçi Parkı, Kızılay 15 Temmuz Ulusal İrade Meydanı, Kurtuluş Parkı, Altındağ Halk Metrosu çıkışı, Altındağ Siteler İtfaiye Meydanı, Hasköy Cemre Parkı, Keçiören Kuyubaşı Metrosu çıkışı, Keçiören Belediyesi önü, Pursaklar Hicret Camisi önü, Etimesgut Belediyesi karşısı, Sincan Lale Meydanı, Mamak Şafaktepe Parkı, Mamak Bostancık Caddesi, Yenimahalle Batıkent Gimsa karşısı, Gölbaşı Belediyesi karşısında almak üzere 15 noktada “ırk sebze” tanzim satış noktası kuruldu.

sizlere kucukaltinfiyatlari.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın