Ticaret Bakanlığı’ndan sebze meyve denetimi tam 5 ilde eş zamanlı

Ticaret Bakanlığınca, Ankara, Adana, İstanbul, Mersin ve Antalya’daki hallere aynı zamanlı denetim yapıldı. Bakanlıktan yapılan yazılmış açıklamaya tarafından, başta marketler, pazar yerleri ve toptancılar almak üzere dağıtılmış mahsul ve ürün gruplarında talep-talep dengesiyle uyumsuz fiyat artışlarının tespiti nedeniyle saha denetimlerine hız verildi.

Girdi maliyeti ve döviz kuru artışı gibi fiyat değişimlerinden etkilenmediği halde bu durumlardan etkileniyormuş gibi hareket edenleri saptamak nedeniyle Türkiye genelinde birçok ilde denetimlerini etkinlikle sürdüren Ticaret Bakanlığı, bu kapsamda Ankara, Adana, İstanbul, Mersin ve Antalya’daki hallere eş zamanlı denetim gerçekleştirdi. 

SEBZE VE MEYVE FİYATLARI DENETLENDİ
Bu kapsamda, ticaret müfettişleriyle il ticaret müdürlükleri koordinasyonunda gerçekleştirilen denetimlerde sebze ve meyve ürün fiyatları mercek altına alındı.

Yapılan denetimler neticesinde normalin üstünde fiyat artışları gözlemlenen uygulamalarla ilgili yönetimle ilgili işlemler başlatılıyor.

Ticaret Bakanlığı, sebze-meyve fiyatlarındaki aşırı fiyat oluşumlarına karşın 81 il valiliğine talimatlar göndererek, denetimlerin kapsamını genişletmişti.

sizlere kucukaltinfiyatlari.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın